Jõulurõõm 2010

Ülenurme alevikus   Vanamõisa platsil

12. detsembril kell 15.00 Jõulurõõm 2010

Kell 11.00 ootame  lapsi ja noori põnevale talvisele tegevusele

„Fantaseeri lumest“

Ülenurme vallarahva jõuluaegne suursündmus toimub teist korda.

Kolmandal advendil toimuv heategevuslik pereüritus saab alguse vallamaja ees algaval peatänaval jõuluturuga „Meelele ja keelele“. Vanamõisa platsil (seal, kus asub pallimänguväljak ja tuledesäras valla jõulukuusk) areneb vilgas pühadetegevus: 3. advendiküünla süütamine, vallavanema tervitus, üllatused, haldjate võlumaa, erinevad jõulutegevused ja mängud, kultuuriline külakost, valguse- ja jõulusära, saame näha laste loodud fantaasiamaailma lumest jpm.

Jõulurõõm 2010 kogupereüritust ei looda üksi, vaid seda teeme kõik ühiselt, See on parim aeg igaühele meist oma oskustest teada anda. Oodatud on nii Ülenurme vallas kui ka Tartumaal tegutsevad lasteaiad, koolid, noortekeskused, asutused, MTÜ-d, OÜ-d, FIE-d, isetegijad – ühesõnaga kõik, kes küpsetavad, praevad, keedavad, koovad, heegeldavad, treivad, nikerdavad, voolivad, peavad talu, laulavad, tantsivad, mängivad, vaatlevad, arutlevad, pildistavad, filmivad jne. Loome ja vahetame kontakte, tutvume üksteisega!

Jõuluturg „Meelele ja keelele“ ootab maalähedast kaupa, käsitöötooteid, isetehtud mänguasju, ehteid, nõusid, postkaarte, raamatuid, jõulukaunistusi, küpsetisi, koduseid moose, toiduaineid, õunu, marju, erinevaid taimeteesid, kala, omatehtud verivorste, piparkooke, jõuluglögi ja palju muud huvitavat – kõike seda sõbrahinnaga pakkudes.

Võimalus teha ka väikseid heategusid neile, kellel hetkel on raskem, kui meil endil.

Andke oma osalemisest teada tel 5331 5342 või kersti@onnemaa.ee hiljemalt 6. detsembriks 2010.

Piljarditurniir ja Sõnasõda

Piljarditurniir ja Sõnasõda peetud. Meie keskuse noored tõid koju kolm kuldkarikat:

Sõnasõjas I KOHT.

Piljarditurniis I ja II KOHT.

Nendeks tublideks noorteks olid:

Valerija Strelovskaja, Kristel Altsaar, Hannes Haugasmägi, Urmo Kopli, Patrick Laas, Raino Room

Loomisrõõm Ülenurme kogukonnas

Etenduse peaproov on 26. november kell 18.00 Luunja Kultuurimajas

Head lapsevanemad! Luunjasse minek on oma transpordiga, kellel ei ole, palun suhelge oma rühma vanematega, usun, et saate omavahel kokkuleppele.

Showtantsugrupp koguneb 26. november Ülenurme Pere- ja noortekeskuse ette, et koos kell 17.15 sõita Luunjasse, teid viib kohale ja toob tagasi valla buss.

Tähelepanuks!

Etenduse lõpus on ühislaul, mille sõnad on:

Mis on kõige ilusam asi, see kõige ilusam asi

ma püüan vastata, kuid ma ei vastuta,

et tean seda ainust ja õiget

asja, mis ilusam on kõigest.

Refr:: Kuid see on sulatõsi, et Pere on

ilusaim asi, olgu ilusaim asi siis pere

ja see et on emad ja isad::

Bändkämp 20 -21 novembril

Ootame Teid –  emad, isad, vanaemad, vanaisad, tädid, onud, pered, noored alates 12 eluaastast kell 11.00 Ülenurme Pere- ja noortekeskusesse.

Keskendutakse perele kui meeskonnale, suhetele ning sellele, kuidas me teineteist toetades ja eripõlvkondade vahelist suhtlust säilitades saame enam panustada oma perekonna loomingulisse potentsiaali. Päevad koosnevad jutuplokkidest kui harjutustest, mis tuginevad nii muusika ja kunstiteraapias kasutuses olevatele võtetele.

Eri põlvkondade esindajad jagatakse gruppidesse( bändid). Etteantud aja jooksul sünnivad kombineeritud muusikapalad koos liikumise ja visuaalsete lisadega.

MOTOKS: Usu. siis on.

Kindlasti on need päevad täis rõõmu, häid emotsioone ja enesega rahulolu ja nii kasvame veelgi ühtsemaks pereks, millest kasvab koostöö – aga koostöös peitub jõud ja vägi.

Loodud palad tulevad avalikult esitamisele 27. novembri loovetenduses.

Kellel on ,võib kaasa võtta rütmipille, muusikainstrumente.

Bändkämpi viib läbi Indrek Tammoja ja Dali Kask

Oluline teada, et vajalik on eelregistreerimine, sest grupi suurus on piiratud!

Osalejatele tasuta.

Bändkämp on projekti “Loomisrõõm Ülenurme kogukonnas” I -II osa.

Loovuse arendamise töötuba täiskasvanutele

13. novembril kell 16.00 -18.00 ( võib ka veidi pikemalt) Ülenurme Pere- ja noortekeskuses.

Inimene tajub maailma viie meelega – nägemise, kuulmise, haistmise, maitsmise ja kompimise abil, 80% informatsioonist tajutakse nägemismeele kaudu. Värvidel, helidel, lõhnadel ja maitsetel on meie meeltele samasugune mõju kui söögil seedeorganitele: nad on tunnetuslik toit, mida tarbib meie psüühika selleks, et infovahetust organismi ja keskkonna vahel töökorras hoida.

Värvid ja visualiseerimine mõjutab meie emotsioone ja seega saame oma isikliku sisemise loovuse avamise abil luua enda ümber sobiva maailma ja iseenda selle sees. Loovusringi eesmärk on ajutegevuse stimuleerimine käelise tegevuse kaudu. Otsime koos uusi loomingulisi võimalusi enese avastamiseks ja mõtestamiseks läbi loovuse avamise tehnikate ja praktiliste ülesannete.

Vajalik eelregistreerimine: loovusearendamisekunst@gmail.com

Tasumine kohapeal 150.- krooni 1 kord.