2011.a. aasta aprillis sõlmisid Tartu Toidupank, kelle tööd koordineerib MTÜ Iseseisev Elu ja MTÜ Õnnemaa koostööleppe, mille tulemusel saavad kord üle nädala toiduabi Ülenurme valla puudustkannatavad pered. Kuna valla sotsiaaltöötaja on just see inimene, kes teab ja tunneb valla inimesi kõige paremini, siis aitas ta koostada abisaajate nimekirja.
Ülenurme vallas toidupank teisipäeviti Ülenurme Pere- ja noortekeskuses.
Mis asi on toidupank, kust ta toidukaupu saab ja kellele jagab?
Toidupanga peaeesmärk on võidelda toidu raiskamise vastu ehk siis kasutuskõlbliku toidukauba äraviskamise vastu. Me kogume selle kauba kauplustest ja ladudest kokku ja toimetame sinna, kust sellest kõige rohkem puudust tuntakse, ehk siis toimetulekuraskustes inimestele.
Esimene toidupank loodi 1967 a. Ameerikas. Euroopas alustasid toidupangad oma tegevust 1986 a. Pariisis. Eestis alustasid esimestena tegevust Tallinna Toidupank ja Tartu Toidupank, märts 2010.a.
Tartu Toidupank jagab toiduabi läbi erinevate MTÜ-de, heategevuslike organisatsioonide ja ühingute kaudu. Iga ühing ja organisatsioon tunneb oma liikmeid ja teab nende vajadusi kõige paremini ja seega oleme kindlad, et abi jõuab just sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse. Kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonnad saadavad abivajajaid otse meiega liitunud ühingutesse.
Toidupank kasutab oma töös vabatahtlike abi, kes siis aitavad toiduabi koguda, sorteerida, pakendada ja laiali jagada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga